Zaznacz stronę

Domowy Kurs Języka Angielskiego dla Dziecka

Tutaj znajdziesz gotowe ćwiczenia do nauki języka angielskiego ze swoim dzieckiem opracowane w oparciu o program szkolny MEN.

Pomysłowy Newsletter

Zapisz się na Newsletter i odbierz startowy pakiet materiałów do nauki z dzieckiem w klasie 1-3. Wideo, karty pracy, fiszki i inne ciekawe ćwiczenia.

Cześć jestem Sylwia, nauczycielka angielskiego.

Cześć jestem Sylwia, nauczycielka angielskiego.

Czy Twoje dziecko nie rozumie języka angielskiego nawet pomimo dobrych ocen w szkole?

To niestety typowa sytuacja bo szkoła nie uczy skutecznie, szkoła traktuje angielski jak przedmiot szkolny, a język to umiejętność praktyczna jak gra na gitarze – tylko częste używanie go daje efekty.

 

Możesz teraz sama zadbać o umiejętności dziecka, nie liczyć na pomoc innych.

W Kursie My Family English otrzymasz różnorodne materiały: wideo, audio, kolorowe i czarno-białe Karty Pracy pdf do druku, fiszki do ćwiczenia słówek i mówienia z gotowymi propozycjami ćwiczeń – w całości opracowane według programu Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Alternatywą są korepetycje lub szkoła językowa – opcje dużo droższe i prawdopodobnie spędzicie sporo czasu na popołudniowych dojazdach.

Wystarczy 3-4 razy w tygodniu po kilka lub kilkanaście minut, a problem z angielskim zniknie i dziecko zacznie płynnie się nim posługiwać.

 

Kurs zawiera 10 modułów tematycznych.

Każdy moduł zawiera 3 klarowne etapy:

  1. Prezentacja – 3 formaty: wideo/audio/pdf – oglądamy, słuchamy, czytamy,
  2. Doświadczenie: uzupełniamy Karty Pracy gdzie ćwiczymy pisanie zdań i słówek (cały materiał jest po angielsku oraz po polsku)
  3. Utrwalenie – słuchamy i oglądamy bajki i piosenki z internetu, bawimy się z Fiszkami Na Wesoło, rysujemy w Kolorowankach – które możesz stosować również jako rodzaj testu.

Dla kogo jest Kurs Języka Angielskiego?

Dla dzieci które uczą się pisać,

Kurs zawiera Karty Pracay z dużą ilością ćwiczeń w pisaniu, gdzie każdy element jest również przetłumaczony na język polski.

Dla rodziców, którzy chcą wychować dzieci płynnie mówiące po angielsku,

Częsty kontakt z językiem sprawia, że dziecko uczy się go szybko i naturalnie. Kurs używany kolka razy w tygodniu po kilka lub kilkanaście minut radykalnie pożegna kłopoty szkolne i przeniesie dziecko na wyższy poziom od innych.

Dla dzieci mających kłopoty w klasach III i IV,

Jeśli dziecko nie wie nic z lekcji szkolnych z różnnych powodów, materiał pokrywa większość struktur i słownictwa dla klas III i początek IV. Kurs powstał w oparciu o program MEN i pozwala jeszcze raz powtórzyć wszystkie podstawy, bez których nie da się uczyć na wyższych poziomach.

Dla dzieci w klasach I i II które mają duży potencjał, marnowany w szkole,

Widzisz że Twoje dziecko ma zdolności językowe, ale podręczniki są cienkie a wymagania szkolne prawie zerowe? Dziecko pisze i chętnie robi dodatkowe ćwiczenia? Tak, to kurs dla Was.

Dla rodziców którzy nie chcą wozić dzieci i płacić za drogie kursy.

Kurs kosztuje 20% z tego co kurs regularny stacjonarny ponieważ to rodzic dostaje wszystkie narzędzia potrzebne do rozwoju u swojego dziecka drugiego języka i sam kontroluje jego postępy.

We wrześniu wysłałam 3 mamom 5 modułów kursu. Oto co napisały:

Sylwia udostępniła mi pierwsze pięć modułów dokładnie 1 września, a dziś (7 października) mamy przerobione już 3! Córcia bardzo chętnie ogląda filmiki i wypełniamy ćwiczenia po trochę każdego dnia. Efekt już jest widoczny bo w szkole są już pierwsze sukcesy bo mała chętnie się zgłasza więc pani doceniła jej aktywność dając naklejki i pieczątki do zeszytu! 

Mama Hani, 9 lat

Mój Szymek jest niestety dyslektykiem i mamy duży problem z pisaniem. Kiedy dostałam do wypróbowania 5 rozdziałów kursu wątpiłam czy to się dla nas sprawdzi, ale porozmawiałam z synem – po konsultacji z Sylwią – i razem ustaliliśmy sobie nasz system pracy. Póki co trzymamy się go i idzie do przodu. Na początku tylko oglądaliśmy filmiki, teraz już wydrukowałam ćwiczenia i piszemy po śladzie a potem sam Szymek przepisuje. Małe są te kroczki ale liczy się że idziemy do przodu 🙂 Pozdrawiam i szczerze polecam bo bardzo rzetelnie kurs jest przygotowany. Ala.

Alina S. Mama Szymona, 10 lat

Ja pracuję z córą od przedszkola więc mała pisze już sama bez problemu. Kiedy dostałam do wypróbowania kurs, zaskoczyła mnie spora ilość ćwiczeń. My nie zrobiłyśmy wszystkiego w jednym dziale, ale może jeszcze wrócimy za jakiś czas żeby sobie przypomnieć. Dla nas najfajniejsze były nowe rzeczy z gramatyki bo dużo z tego nie było jeszcze przerabiane w szkole, także jeseteśmy do przodu. Jak skończymy wszystkie działy mam zamiar kupić kolejnych 5 bo przydaje się i jest bardzo zrozumiałe.

Sylwia M. Mama Zuzi, 7 lat

Jak pomóc dziecku przełamać strach przed mówieniem?

Jak pomóc dziecku przełamać strach przed mówieniem?

Prawie każdy na początku boi się mówić po angielsku. Bariera językowa dotyczy zarówno dzieci, jak i dorosłych. Maluchy zwyczajnie boją się odezwać w obcym języku. Gdy sam jako rodzic męczyłeś się z blokadą, to łatwiej Ci będzie zrozumieć swoje dziecko i mu w tym...

W co się bawić jesienią?

W co się bawić jesienią?

Z My Family English, w każdym jesiennym sezonie zbieramy skarby takie jak jarzębina, kolorowe liście, kasztany i żołędzie. Nie ma mowy o nudzie! Bawimy się świetnie i uczymy razem z naszymi pociechami w najlepsze. Oto najfajniejsze jesienne zabawy i atrakcje dla...

Dlaczego język angielski jest taki inny, czyli dlaczego nie możemy zacząć zdania od samego czasownika w języku angielskim?

Dlaczego język angielski jest taki inny, czyli dlaczego nie możemy zacząć zdania od samego czasownika w języku angielskim?

Dlaczego język angielski jest taki inny? Kocham to pytanie! Hej Dziewczyny. Ja tak naprawdę robię teraz "coming out": Jestem z wykształcenia i zamiłowania najpierw Lingwistką, a z musu Nauczycielką 😀 Co Wy na to? Kocham Lingwistykę i każdy jej aspekt fascynuje mnie....

The New Year’s Eve czyli lekcja angielskiego o Nowym Roku

The New Year’s Eve czyli lekcja angielskiego o Nowym Roku

Ta lekcja o celebrowaniu nadejścia Nowego Roku ma za zadanie przybliżyć dzieciom całe zdania w czasie Teraźniejszym Prostym. Nie ma nic łatwiejszego niż proste zdanie które się składa z OSOBY i CZYNNOŚCI: We celebrate We sing We dance Te zdania mają typową konstrukcję...

Jak uczyć się angielskich słówek – „Zabawki”

Jak uczyć się angielskich słówek – „Zabawki”

Nauka słówek to nieodłączny element nauki języka angielskiego. Ale jak się uczyć żeby było fajnie, ciekawie i śmiesznie? Moja odpowiedź to: mówiąc i grając i czasem, albo często (jak w moim przypadku) wygłupiając się! Słówka, nie tylko w języku angielskim, ale nawet...

Lekcja o Halloween!

Lekcja o Halloween!

Witaj ponownie. Dziś mamy lekcję o Halloween. Więc opowiem Ci jego skróconą historię i zaproponuję zrobione przeze mnie karty pracy. Dla nas Polaków to jest ostatnimi czasy niezbyt mile widziana okazja, ale pamiętajmy, że ucząc się języka, uczymy się także kultury...