Domowy Kurs Języka Angielskiego dla Dziecka

Tutaj znajdziesz gotowe ćwiczenia do nauki języka angielskiego ze swoim dzieckiem opracowane w oparciu o program szkolny MEN.

.

Pomysłowy Newsletter

Zapisz się na Newsletter i odbierz startowy pakiet materiałów do nauki z dzieckiem w klasie 1-3. Wideo, karty pracy, fiszki i inne ciekawe ćwiczenia.

Cześć jestem Sylwia, nauczycielka angielskiego.

Cześć jestem Sylwia, nauczycielka angielskiego.

Czy Twoje dziecko nie rozumie języka angielskiego nawet pomimo dobrych ocen w szkole?

To niestety typowa sytuacja bo szkoła nie uczy skutecznie, szkoła traktuje angielski jak przedmiot szkolny, a język to umiejętność praktyczna jak gra na gitarze – tylko częste używanie go daje efekty.

 

Możesz teraz sama zadbać o umiejętności dziecka, nie liczyć na pomoc innych.

W Kursie My Family English otrzymasz różnorodne materiały: wideo, audio, kolorowe i czarno-białe Karty Pracy pdf do druku, fiszki do ćwiczenia słówek i mówienia z gotowymi propozycjami ćwiczeń – w całości opracowane według programu Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Alternatywą są korepetycje lub szkoła językowa – opcje dużo droższe i prawdopodobnie spędzicie sporo czasu na popołudniowych dojazdach.

Wystarczy 3-4 razy w tygodniu po kilka lub kilkanaście minut, a problem z angielskim zniknie i dziecko zacznie płynnie się nim posługiwać.

 

Kurs zawiera 10 modułów tematycznych.

Każdy moduł zawiera 3 klarowne etapy:

  1. Prezentacja – 3 formaty: wideo/audio/pdf – oglądamy, słuchamy, czytamy,
  2. Doświadczenie: uzupełniamy Karty Pracy gdzie ćwiczymy pisanie zdań i słówek (cały materiał jest po angielsku oraz po polsku)
  3. Utrwalenie – słuchamy i oglądamy bajki i piosenki z internetu, bawimy się z Fiszkami Na Wesoło, rysujemy w Kolorowankach – które możesz stosować również jako rodzaj testu.

Dla kogo jest Kurs Języka Angielskiego?

Dla dzieci które uczą się pisać,

Kurs zawiera Karty Pracay z dużą ilością ćwiczeń w pisaniu, gdzie każdy element jest również przetłumaczony na język polski.

Dla rodziców, którzy chcą wychować dzieci płynnie mówiące po angielsku,

Częsty kontakt z językiem sprawia, że dziecko uczy się go szybko i naturalnie. Kurs używany kolka razy w tygodniu po kilka lub kilkanaście minut radykalnie pożegna kłopoty szkolne i przeniesie dziecko na wyższy poziom od innych.

Dla dzieci mających kłopoty w klasach III i IV,

Jeśli dziecko nie wie nic z lekcji szkolnych z różnnych powodów, materiał pokrywa większość struktur i słownictwa dla klas III i początek IV. Kurs powstał w oparciu o program MEN i pozwala jeszcze raz powtórzyć wszystkie podstawy, bez których nie da się uczyć na wyższych poziomach.

Dla dzieci w klasach I i II które mają duży potencjał, marnowany w szkole,

Widzisz że Twoje dziecko ma zdolności językowe, ale podręczniki są cienkie a wymagania szkolne prawie zerowe? Dziecko pisze i chętnie robi dodatkowe ćwiczenia? Tak, to kurs dla Was.

Dla rodziców którzy nie chcą wozić dzieci i płacić za drogie kursy.

Kurs kosztuje 20% z tego co kurs regularny stacjonarny ponieważ to rodzic dostaje wszystkie narzędzia potrzebne do rozwoju u swojego dziecka drugiego języka i sam kontroluje jego postępy.

We wrześniu wysłałam 3 mamom 5 modułów kursu. Oto co napisały:

Sylwia udostępniła mi pierwsze pięć modułów dokładnie 1 września, a dziś (7 października) mamy przerobione już 3! Córcia bardzo chętnie ogląda filmiki i wypełniamy ćwiczenia po trochę każdego dnia. Efekt już jest widoczny bo w szkole są już pierwsze sukcesy bo mała chętnie się zgłasza więc pani doceniła jej aktywność dając naklejki i pieczątki do zeszytu! 

Mama Hani, 9 lat

Mój Szymek jest niestety dyslektykiem i mamy duży problem z pisaniem. Kiedy dostałam do wypróbowania 5 rozdziałów kursu wątpiłam czy to się dla nas sprawdzi, ale porozmawiałam z synem – po konsultacji z Sylwią – i razem ustaliliśmy sobie nasz system pracy. Póki co trzymamy się go i idzie do przodu. Na początku tylko oglądaliśmy filmiki, teraz już wydrukowałam ćwiczenia i piszemy po śladzie a potem sam Szymek przepisuje. Małe są te kroczki ale liczy się że idziemy do przodu 🙂 Pozdrawiam i szczerze polecam bo bardzo rzetelnie kurs jest przygotowany. Ala.

Alina S. Mama Szymona, 10 lat

Ja pracuję z córą od przedszkola więc mała pisze już sama bez problemu. Kiedy dostałam do wypróbowania kurs, zaskoczyła mnie spora ilość ćwiczeń. My nie zrobiłyśmy wszystkiego w jednym dziale, ale może jeszcze wrócimy za jakiś czas żeby sobie przypomnieć. Dla nas najfajniejsze były nowe rzeczy z gramatyki bo dużo z tego nie było jeszcze przerabiane w szkole, także jeseteśmy do przodu. Jak skończymy wszystkie działy mam zamiar kupić kolejnych 5 bo przydaje się i jest bardzo zrozumiałe.

Sylwia M. Mama Zuzi, 7 lat

Poradnik – Jak korzystać z English with Toddy

Poradnik – Jak korzystać z English with Toddy

Skrócony poradnik: Jak efektywnie nauczyć dziecko angielskiego z kursem "English with Toddy" WprowadzenieNauka języka angielskiego dla dzieci to nie tylko kwestia edukacyjna, ale również sposób na rozwijanie ich kreatywności, zdolności komunikacyjnych i umiejętności...

Back To School – horror czy przygoda?

Back To School – horror czy przygoda?

Powrót do Szkoły: Jak Pomóc Dziecku Odnaleźć Radość w Nauce 🎒🌼 Wakacje to czas, kiedy dziecięce serca biją szybciej, pełne radości i beztroski. 😊 Słońce świeci jaśniej, a dni są pełne przygód i odkryć. Lecz nadejście września to powrót do rzeczywistości, do szkoły, do...

Zero nudy w aucie? Tak to możliwe!

Podróżne gry i zabawy angielskie. Sezon rodzinno - wakacyjno - wyjazdowy mamy w pełni. Jeśli i ty jeździsz ze swoimi pociechami w aucie, zobacz poniżej, może moje pomysły spodobają Wam się. A co jak nie znamy angielskiego? Nawet jeśli dzieci nie znają zbyt wielu...

Jesień złota jesień dla przedszkolaków

Witaj Drogi Rodzicu! Gratuluję Ci że pracujesz ze swoją pociechą, ponieważ. wten sposób nie tylko spędzaci razem QUALITY TIME ale także jesteście na dobrej drodze do dwujęzyczności. Niech te ćwiczenia przydadzą się Wam w jesienne wieczory 🍁 A jeśli nie masz jeszcze...

Jak pomóc dziecku wrócić do szkoły po wakacjach?

Często obawiamy się pierwszego dnia szkoły naszej pociechy, ale tak naprawdę to wszystkie powroty do szkoły po wakacjach czy jakiejkolwiek dłuższej nieobecności są trudne. Nie wiem jak Ty, ale ja pamietam do dziś powroty do szkoły po dłuższych lub krótszych...

Jak pomóc dziecku przełamać strach przed mówieniem?

Jak pomóc dziecku przełamać strach przed mówieniem?

Prawie każdy na początku boi się mówić po angielsku. Bariera językowa dotyczy zarówno dzieci, jak i dorosłych. Maluchy zwyczajnie boją się odezwać w obcym języku. Gdy sam jako rodzic męczyłeś się z blokadą, to łatwiej Ci będzie zrozumieć swoje dziecko i mu w tym...

W co się bawić jesienią?

W co się bawić jesienią?

Z My Family English, w każdym jesiennym sezonie zbieramy skarby takie jak jarzębina, kolorowe liście, kasztany i żołędzie. Nie ma mowy o nudzie! Bawimy się świetnie i uczymy razem z naszymi pociechami w najlepsze. Oto najfajniejsze jesienne zabawy i atrakcje dla...

Dlaczego język angielski jest taki inny, czyli dlaczego nie możemy zacząć zdania od samego czasownika w języku angielskim?

Dlaczego język angielski jest taki inny, czyli dlaczego nie możemy zacząć zdania od samego czasownika w języku angielskim?

Dlaczego język angielski jest taki inny? Kocham to pytanie! Hej Dziewczyny. Ja tak naprawdę robię teraz "coming out": Jestem z wykształcenia i zamiłowania najpierw Lingwistką, a z musu Nauczycielką 😀 Co Wy na to? Kocham Lingwistykę i każdy jej aspekt fascynuje mnie....