Dlaczego warto robić dodatkowe ćwiczenia z angielskiego z dzieckiem? Nie tylko warto!

Jeśli dbasz o przyszłość swojej pociechy, to jest absolutnie niezbędne, ponieważ dziecko w szkole publicznej nie ćwiczy angielskiego jak należy i z tego też powodu nie nauczy się używać tego języka.

Mało tego, najczęściej także lekcje dodatkowe, 1 raz w tygodniu nie dadzą oczekiwanego efektu. (Wiem coś o tym, bo przez 6 miesięcy chodziłam z własnym dzieckiem do specjalnej, mega renomowanej i drogiej szkółki dla dzieci, bez efektu a nawet bez jednego angielskiego słowa z buzi mojego dziecka).

Ogólnie sądzę, że na efekt możemy liczyć mniejszy lub większy. Mniejszy a nawet znikomy efekt osiągają te dzieci, których rodzice nie interesują się i nawet nie sprawdzają co dziecko robi (w moim świecie jest na to kpiąca nazwa “total outsourcing”), większy efekt ci którzy nadzorują pracę dziecka, np. zadanie domowe, ale na 100% Ci oświadczam, nikt nie ma tak świetnego jak rodzic pracujący systematycznie z dzieckiem w domu. I nie mam tu na myśli dziecka władającego perfekcyjnym angielskim w  wieku lat trzech. Ten efekt będzie dopiero około osiemnastki (znowu: wiem coś o tym). Efekt o którym mówię to gładka współpraca, zrozumienie, brak buntu i płaczu – bo trzeba coś zrobić… Wiesz o czym mówię?

Oczywiście nie dotyczy to jedynie języka angielskiego, lecz innych przedmiotów także.

Generalnie jest tak, że musimy douczać dzieci coraz bardziej, ponieważ funkcjonujemy w całkowicie popapranym systemie edukacji i z każdym rokiem jest on coraz bardziej popaprany. To jest oczywiście moja własna opinia i Ty możesz mieć inną – daj mi znać jaka jest Twoja. Ale skoro takie dodatkowe ćwiczenia są dostępne, to dlaczego z nich nie skorzystać?

Do rzeczy.

Wszystkie wydawnictwa szkolne takie jak Pearson, Oxford, i inne mają takie extra-dodatkowe banki materiałów dla dzieci – do podręczników. Jedne, większe, z prawdziwego zdarzenia (Pearson), inne mniejsze, żeby się nazywało, sama oceń o którym piszę :-D.

Są to często naprawdę wartościowe i atrakcyjne materiały i ćwiczenia, a mało kto o nich wie.

Nie sprawdzamy co jest napisane na okładkach, bo do tej pory zazwyczaj nie miało to znaczenia. Szkoda. Naprawdę warto sprawdzić, ponieważ są tam nie tylko zwykłe ćwiczenia, ale też piosenki i wideo. Wejdź na internet, sprawdź kod lub link. To jest Gratis dla Was jako uzupełnienie kursu.

 

Aby znaleźć źródła ćwiczeń z języka angielskiego, pooglądajmy sobie podręczniki i książki ćwiczeń dzieci z każdej strony,

Jak je znaleźć? Przejrzyj PDF, jaki dla Ciebie przygotowałam poniżej i sprawdź czy Twoje wydawnictwo jest na liście.

Na pewno albo wewnątrz przedniej okładki, albo na tylnej okładce są wymienione składniki kursu oraz linki do ćwiczeń dodatkowych.

Chcesz pobrać PDF? Wystarczy, że wypełnisz formularz poniżej, potwierdzisz zapis na listę mailingową i już za kilka chwil wyląduje na Twojej skrzynce.

.

Droga Mamo!

Niech Twoja miłość do dziecka manifestuje się w czasie i jego jakości a nie w prezentach i smakołykach. Kształtuj jego przyszłość i charakter w sposób odpowiedzialny jak na dorosłą osobę przystało, zamiast ulegać pokusom codziennie nowych bodźców i zachęt. Rozmawiaj, przytulaj, śmiej się i ucz.

Daj mi znać, czy przydały Ci się materiały! Czekam na Twój komentarz lub email!

Zobacz także wpis o tym jak uczyć się nowych słówek:

Jak uczyć się angielskich słówek – “Zabawki”