Z My Family English, w każdym jesiennym sezonie zbieramy skarby takie jak jarzębina, kolorowe liście, kasztany i żołędzie. Nie ma mowy o nudzie! Bawimy się świetnie i uczymy razem z naszymi pociechami w najlepsze.

Oto najfajniejsze jesienne zabawy i atrakcje dla milusińskich:

(Mimo że tradycyjne, nigdy nie wychodzą z mody 😉

1. “Liściobook”

Potrzebne będą: liście, gruba książka, klej roślinny i zeszyt.

Pozbierajcie kolorowe liście w parku i włóżcie je do grubej, ciężkiej książki. Po 1-2 dniach wyjmijcie je i powklejajcie artystycznie do zeszytu, możecie także poszukać nazw poszczególnych drzew i podpisać liście po polsku lub po angielsku 🙂 Indeks drzew po angielsku znajdziesz w linkach: TUTAJ i TUTAJ.

2. Korale lub łańcuch na drzewko dla ptaków.

Potrzebne będą: jarzębina, popcorn.

Zerwij owoce jarzębiny, zrób zwykły (niesłony, niemaślany) popcorn w garnku lub mikrofalówce i nawińcie je na nitkę, np. po pięć z każdego rodzaju. Mogą wyjść korale dla dziewczynki lub łańcuszek do powieszenia na drzewku dla ptaków.

 

3. Ludziki z kasztanów i żołędzi.

Ludziki z kasztanów i żołędzi są świetne do opowiadania historyjek, ale nie tylko. Jak je zrobić? A może zajrzyj na youtube? Tam jest mnóstwo inspiracji 🙂

Możemy z ich pomoca ćwiczyć bardzo wiele zagadnień gramatycznych:

  • Czasownik “Być” – nazywając ludziki imionami i mówiąc lub pytając kim są i jak się nazywają 🙂
  • Przyimki miejsca plus “Być” – opisując gdzie znajdują się kasztanowe jopki 🙂
  • i wiele innych słówek jak i struktur …

4. Wycinane dynie.

Kup wielką dynię, odetnij “czapkę” i wydrąż z niej środek (np. na zupkę). Następnie narysuj markerem kształty jakie chcecie wyciąć. Może uśmiechnięta buzia albo serduszka i kwiatki? Czemu nie? Nie musi być od razu straszny Jack O’Lantern rodem z Halloween 🙂

Na koniec małym nożykiem wytnij swoje kształty!

.