słówka angielskie zima, angielski dla dzieci nauka, angielski zadania dla dzieci, program do nauki angielskiego dla dzieci online, ćwiczenia angielski dla dzieci,angielski online dla dzieci, angielski dla dzieci online, angielski dla dzieci online za darmo, angielski dla dzieci ćwiczenia online, nauka języka angielskiego dla dzieci online, nauka angielskiego dla dzieci online za darmo, ćwiczenia to be dla dzieci angielski, ćwiczenia po angielsku dla dzieci, angielski online dla dzieci za darmo,

Podróżne gry i zabawy angielskie.

Sezon rodzinno – wakacyjno – wyjazdowy mamy w pełni. Jeśli i ty jeździsz ze swoimi pociechami w aucie, zobacz poniżej, może moje pomysły spodobają Wam się.

A co jak nie znamy angielskiego?

Nawet jeśli dzieci nie znają zbyt wielu słówek, możesz zamienić język gry na polski i też będzie frajda, bo najważniejsza jest rozmowa i uwaga poświęcona dziecku. Tego dziecko pragnie najbardziej i czuje się najszczęśliwsze gdy to dostaje.

A oto lista gier i ch opisy:

  1. CARS – Gdy jedziemy mijamy inne 🚗 auta z obu stron drogi, a każde z nich ma tablcę rejestarcyjną. Na zwykłej tablicy rejestracyjnej widzimy cyferki i literki. To świetny sposób na powtórkę alfabetu i liczb. Jakie są zasady tej gry❓ O kurcze – powiem Ci, że nie wiem, a może takie: “Kto odczyta więcej literek i cyferek ten wygrywa”? A może mniej grywalizacji? Np.: “To co potrafię, czytam a resztę Mama lub Tata”? A mooże po prostu policzymy auta które nas mijają?  Zadecydujcie sami która wersja będzie dla was lepsza 😃.
  2. I’M THINKING – Gdy jedziemy mijamy oczywiście, auta ale także inne przeróżne rzeczy takie jak domy, drzewa, kwiaty, ludzi, zwierzęta, góry, doliny… A dookoła w aucie także mamy ze sobą różne przedmioty i jedzonko. No i w naszej grze wypatrzymy sobie jedną z tych rzeczy i pytamy: “What am I thinking about?” (Czyli o czym myślę?), a pozostali podróżnicy mają po angielsku odgadnąć nazwę naszej wybranej rzeczy. Zabawa nie potrwa długo ale może być śmiesznie bo każdy następny gracz musi wybrać coś innego co znajduje się albo w aucie z nami albo na zewnątrz.
  3. WORD-CHAIN – czyli nasz dobrze znany łańcuszek słowny. I tutaj już nie musimy wymieniać nazw rzeczy które widzimy dookoła, lecz brać dowolne, np. ja powiem: “tiger” a ty musisz powiedzieć wyraz który się kończy na “r”, np. “river” i tak dalej i tak dalej.
  4. FISZKI W PUDEŁKU – fiszki to moja ulubiona zabawa zawsze, w samochodzie też. Moje córeczki zawsze przed podróżą dopominały się czy będą fiszki, tak bardzo je lubiły. Jeśli masz w domu jakieś pudełka, weź jedno i przeznacz na fiszki. Ja używałam pudełek po ptasim mleczku 😃. Drukujemy kilka kompletów różnych fiszek i spinamy każdy komplet spinaczem. Kiedy nie miałam drukarki, wycinałam własnoręcznie ze starych, zużytych podręczników same obrazki i też było git. Fiszki znajdziesz w każdym module kursu “All Year English”, a także możesz pobrać za darmo moduł TOYS tutaj. Ale w co i jak się bawić takimi fiszkami? Najpopularniejsze gry i zabawy dla dzieci po angielsku znajdziesz tutaj.

A tutaj po prawej stronie ➡️

Możesz pobrać bardzo fajne śmieszne zadanka z pieskami i kotkami na drogę do wydrukowania 🤗

Weź paczkę kredek i coś twardego – może być książka i zadanka i kolorowanki umilą dzieciom czas na medal!

5. Poza grami możesz także pomyśleć o innych atrakcjach. Najlepiej jeśli będą to mini niespodzianki. Dzieci kochają miłe niespodzianki i będzie to dla nich mega atrakcja. Co to może być? Mogą to być np. małe tajmenicze paczuszki z zabaweczką czy przekąską 🥰

SZEROKIEJ DROGI I PAMIĘTAJ… ZERO NUDY!

.