Cześć Dziewczyny.

Dzisiaj ćwiczymy po angielsku słówka związane z ubraniami i ubieraniem się.

Tylko albo aż ponieważ te wzorce językowe i myślowe przełożą się u dzieci także na inne podobne zdania w przyszłości, np. dziś powiemy I put on clothes, a w następnej kolejności będzie już łatwiej, czy naturalnie nawet wymienić put on clothes na eat a sandwich

Ubieranie dzieci zimą to często nie jest nasza ulubiona czynność. Dzieci także tego nie lubią. Nakładanie warstw odzieży jest niewygodne, czapka przykleja włosy do głowy i drapie.

Ale może wykorzystajmy te chwile jakoś pożytecznie? A może wyjdzie z tego fun i śmiech? Czemu nie?

W materiałach zimowych mamy prezentację fraz oraz słówek na ten temat, czyli jak mówimy o ubraniach i ogólnie jak się ubierać po angielsku :-).

  1. Obejrzyjcie sobie razem proste wideo, żeby zyskać dobry model wymowy. Natomiast, żeby dobrze zapamiętać i zrozumieć jak funkcjonują te zdania w języku angielskim,

  2. Wypełnijcie ćwiczenia – Karty Pracy. Tam znajdziecie wszystkie ubrania zimowe po angielsku w całych zdaniach, tak jak są one używane przez osoby anglojęzyczne na codzień.

To tylko wstęp, bo prawdziwa praca czeka później. Prawdziwa, nie znaczy trudna, ale wymaga pewnej systematyki z Twojej strony, Mamo. Chodzi o to żebyś stworzyła taką sytuację, w której będziecie mówić po angielsku i to nie tylko nazywać poszczególne ubrania ale używać całych zdań. Oczywiście najlepiej oboje.

Czyli, weźmy przykładowy scenariusz:

Wychodzimy do szkoły/przedszkola i ubieramy się. Nazwijmy te ubrania po angielsku i powiedzmy że je zakładamy:

Mama: “Zobacz, ubieram czapkę. I put on my cap. A teraz ty… “- sobie tylko znanymi sposobami, mamo skłoń dziecko do opisania tego, co robi.

Tego typu praca ma zawsze najlepsze efekty i jej wynik zależy wyłącznie od Ciebie Mamo! Możecie żartować, przeinaczać angielskie nazwy ubrań dla draki, im śmieszniej tym lepiej frazy zapadają w pamięć! Uwierz mi.

Zimowych prezentacji jest więcej. Oto linki do poprzednich (wraz z Kartami Pracy i wideo).

TUTAJ nauczcie się mówić o sportach i aktywnościach zimowych,

a TUTAJ o zimowej pogodzie.

A oto moje polecajki jeśli chodzi o inne strony uczące języka angielskiego dzieci: filmiki we flashu British Council Learn English Kids, ESL Ways – mnóstwo zadanek do druku, głównie same słówka, ESL printables – słówka, fiszki do druku.

Napisz proszę kilka słów w komentarzu jeśli skorzystaliście z moich materiałów, będę bardzo wdzięczna za Twoją opinię!

Keep in touch!

Sylwia

A tu jest materiał Prezentacji.

zapisz się na Newsletter i Pobierz Karty Pracy a następnie obejrzyj wideo:

.

Czy wiesz co twoje dziecko ma umieć w początkowych klasach szkoły podstawowej?

Jeśli chciałabyś mieć pod ręką wszystkie wyrażenia i frazy angielskie dla dzieci, z wersją audio, to FRAZOBOOK jest dla właśnie Ciebie. Słuchanie, czytanie, pisanie i mówienie utartych zdań i wyrażeń w klasach od 1 do 3.