Cześć. Czy Twoje dziecko też robi błędy w tym podstawowym ale jakże często mylonym słówku?

I to jest OK – znam wielu dorosłych którzy to robią także.

Błędy są w porządku, ale nie czarujmy się, należy nad nimi jednak pracować 😀

My, dorośli uczniowie mamy tendencję do upiększania j.angielskiego tak żeby był bardziej angielski.

I np. jeśli chodzi o zdania bardziej złożone wstawiamy tam słówko BYĆ na siłę: “I’m go shopping” lub “He’s like pizza”. Nawet nieraz osoby zaawansowane to robią, a co dopiero dzieci.

Dzieci, w przeciwieństwie do dorosłych rzadziej potrafią pojąć gramatykę intelektualnie. Raczej muszą się osłuchać ze zdaniami żeby ich się nauczyć.

 

Dlatego przygotowałam krótki filmik gdzie możecie posłuchać paru prostych zdań i nauczyć się odmieniać TO BE w zdaniach twierdzących oraz paru fajnych przymiotników:

A w jaki sposób się najlepiej uczyć angielskiego?

Słuchanie moim zdaniem jest najlepszym sposobem na naukę j.angielskiego, nie tylko dla dzieci ale dla wszystkich. To przecież w ten sposób uczymy się naszego ojczystego języka.

Naprawdę warto poszperać po internecie i poszukać sobie czegoś do oglądania i słuchania po angielsku.

W ten sposób uczymy się wszystkich elementów języka naraz:

  • gramatyki (poprawnie mówimy nie wiedząc dlaczego właśnie tak a nie inaczej),
  • mamy ładny akcent bo nieświadomie kopiujemy model oryginalny,
  • słówka zapamiętujemy lepiej w kontekście (kiedy pojawiają się nowe słówka – weź do ręki smartfona i otwórz aplikację – słowniczek j. angielskiego DIKI – jest super.)
  • znamy melodię języka angielskiego – zupełnie różną od polskiego – tu się liczy długość samogłosek i akcent, a nie jak w polskim wyraxne wyartykułowanie pojedynczych literek.

Kiedy już wyrobicie sobie nawyk oglądania fajnych i śmiesznych filmików po angielsku, warto jeszcze pobawić się fiszkami żeby zapamiętać nowe słówka.

Tutaj znajdziesz fajne pomysły na fiszki.

Pamiętaj że najwięcej zależy od Ciebie mamo.

Nie zlecaj opieki nad angielskim swojego dziecka obcym osobom bo efekt bedzie o wiele mniejszy niz ci się wydaje.

Język angielski to kiedyś będzie obowiązkowe narzędzie komunikacji i Twoje zaangażowanie dziś da dziecku przyszłość jutro 🙂

A jeśli chcesz znaleźć pomoc i gotowe materiały – dokładnie takie jakie sa przerabiane w szkole tylko dokładnie wytłumaczone i obszernie opracowane, to zapraszam Was do udziału w moim kursie dla dzieci.

 

Materiał w 10 modułach tematycznych jest przejrzysty i zrozumiały na każdym kroku a każdy moduł składa się aż z 6 elementów:

  1. Wideo,
  2. audio,
  3. podręcznika,
  4. książki ćwiczeń,
  5. fiszek
  6. banku fajnych filmików z internetu poukładanych tematycznie