JAK ZROBIĆ SWOJE WŁASNE FISZKI:

 

Kup Papier

Świetny jest kolorowy papier do xero, np. TAKI. Ale fajny też jest zwykły biały jeśli chcemy coś narysować lub napisać kolorowym pisakiem.

Wytnij Fiszki

Ja zazwyczaj proszę dzieci aby przecięły kartkę na pół, potem jeszcze raz na pół, i tak dalej, aż osiągniemy taki rozmiar fiszki jaki chcemy. Nie ma zasad. Tniemy jak chcemy!

Podpisz - Narysuj

Ważne aby fiszki były oznaczone z dwóch stron. Może to być słówko z jednej polskie i z drugiej angielskie albo rysunek i słówko.

Fiszki – najlepsze – tanie, szybkie i bez wysiłku!

Gry i zabawy z fiszkami:

  1. Loteryjka – Najprostsza gra w zgadywanie. Wrzucamy karteczki do pudełka lub pojemnika (np. na szkolny lunch). Pierwszy gracz wyjmuje 1 kartkę (patrząc tylko na jedną stronę) i czyta czasownik. Jeśli wylosował stronę polską, musi podać wersję angielską, jeśli odwrotnie, słówko polskie. Jeśli gracz dobrze odgadnie słowo, zabiera karteczkę. Ten kto ma na koniec najwięcej karteczek wygrywa.W Loteryjkę można też zagrać układając karteczki tak aby wszystkie były do góry polską lub angielską wersją językową.
  • Pociąg – Ustawiamy fiszki po kolei w rządku, dziecko samo albo razem z rodzicem nazywa rzeczy, coraz szybciej i szybciej.
  • Czego brakuje – Dziecko zamyka oczy a rodzic chowa jedną, dwie lub więcej kartek. Dziecko otwiera oczy i zgaduje czego brakuje.
  • Balonowy Młotek/Łapka na muchy (potrzebny jeden z tych przedmiotów) – Układamy fiszki obrazkami lub polskimi słówkami do góry, dziecko uderza dmuchanym młotkiem i zgaduje słówko angielskie.
  • Kółko – krzyżyk – rozkładamy 9 fiszek po 3 jak w konfiguracji do gry kółko-krzyżyk. Kto zgadnie trzy znaczenia pionowo, poziomo lub na ukos, ten wygrywa 🙂
  • Word Hunt – polowanie na słówka – zamiast czekoladowych jajeczek wielkanocnych chowamy fiszki. Oczywiście odnalezienie np. 10 słówek i odgadnięcie ich znaczenia musi być nagrodzone jakąś niespodzianką!