Od dziś nasze dzieci będą miały mnóstwo wolnego czasu:

Przerwa świąteczna, później Trzech Króli i następnie ferie zimowe. Super! Na pewno bardzo sie cieszą i na pewno przyda im się trochę wytchnienia. Co będziecie robić? Wiesz już? Jak razem spędzicie ten czas?

Jeśli masz ochotę przeznaczyć odrobinę tego czasu na fajne ćwiczonka z angielskim, to ja bardzo chętnie Ci w  tym pomogę.

Tematyka magii Świąt Bożego Narodzenia to coś co dzieci kochają najbardziej w rodzinne, długie, zimowe wieczory. Zapach piernika, udekorowany dom a wieczorem kolorowe światełka choinki. Warto było czekać i trzeba cieszyć się każdą taką bajkową chwilą.

Moje córeczki już nie są malutkie ale pamiętam nasze świąteczne zabawy. Były bardzo wesołe i dlatego dziś chcę się z Wami podzielić moimi pomysłami, tymi starymi i nowymi także. Jeśli chcecie się razem pobawić, niekoniecznie tylko po angielsku, to spójrzcie na nie:

1. Napiszcie list do Gwiazdki.

To był u nas stały punkt programu, i najbardziej ekscytujący zarazem ponieważ pomaga tworzyć specjalną otoczkę wokół choinki i prezentów.

Ponieważ w Polsce Mikołaj odwiedza dzieci 6 grudnia, u nas w domu panował zwyczaj pisania listu do Gwiazdki z życzeniami.

TUTAJ zamieściłam szablon listu.

2. Ozdóbcie razem mieszkanie lub jeśli macie już ozdobione, nazwijcie ozdoby po angielsku.

TUTAJ jest taka lista ozdób dla Ciebie.

3. Zróbcie razem kolorowe kartki świąteczne dla sąsiadów i przyjaciół, poniżej w sekcji wideo znajdziesz moje propozycje wybrane z Youtube.

4. Kup słodkie prezenty i zróbcie swoje własne opakowania świąteczne, także wideo jest poniżej.

5. Zrób ozdoby na choinkę z ciasta solnego lub masy solnej. To bardzo proste i sensoryka to coś co dzieci uwielbiają! Na wideo obejrzyj instrukcję jak to zrobić.

6. Przeczytaj książeczkę o magii Świąt lub obejrzyjcie bajkę – poniżej – moje propozycje bajek świątecznych po polsku i po angielsku.

7. Zagrajcie w świąteczne kalambury

TUTAJ znajdziesz wersję polską, a

TUTAJ znajdziesz wersję angielską,

8. Jeśli robisz świąteczne porządki, wybierzcie razem zabawki którymi dziecko się już nie bawi i oddajcie je organizacji charytatywnej.

9. Po Wigilii: narysujcie całą rodzinkę przy wigilijnym stole. My tak robiłyśmy i te rysunki dziś są wśród moich skarbów. Fajnie pokazują rozwój dziecka i jego postępy przez lata.

10. Na koniec świątecznego okresu narysujcie komiks o Trzech Królach.

11. Nauczcie się świątecznej piosenki po angielsku.

Ja polecam tą o Rudolfie (w sekcji wideo jest i piosenka i bajka) TUTAJ znajdziesz PDF ze słowami piosenki po angielsku i po polsku 🙂

12. A może odkryjcie też historię 3 Króli?

Dzień 3 Króli po angielsku znany jest jako Epiphany, czyli Święto Objawienia Pańskiego.

Oto moja historyjka:

We celebrate Epiphany 12 days after christas.

My świętujemy Święto Objawienia Pańskiego 12 dni po Świętach Bożego Narodzenia.

At this time Three Kings or Three Wise Men visited Jesus.

W tym czasi Trzej Królowie lub Trzej Mędrcy odwiedzili Jezusa.

On Three Kings’ Day people in the USA eat special cake named King Cake.

W dzień Trzech Króli ludzie w USA jedzą specjalne ciasto: Ciasto Króla.

Epiphany marks the end of Christmas celebrations.

Święto Objawienia Pańskiego lub Trzech Króli oznacza koniec świętowania Bożego Narodzenia.

It is time to take down the Christmas tree.

To czas aby rozebrać choinkę.

Jeśli podobały Ci się moje pomysły, zostaw proszę komentarz i podziel się też swoimi pomysłami na wspólnie spędzone Święta Bożego Narodzenia.

Jeśli jeszcze nie należysz do Klubu My Family English, to zachęcam do zapisania się bo znajdziesz tam Karty Pracy o kolędzie “The twelve days of Christmas” gdzie uczymy się liczebników 🙂

Wesołych Świąt! 

Dziecięce Arts 7 Crafts lub DIY czyli prace ręczne o tematyce świąteczno – zimowej z mojego ulubionego kanału YouTube: Crafty Daily

Świąteczne bajeczki:

Karaoke, pieczenie i ozdabianie pierniczków:

Pioseneczki dla dzieci o Świętach z fantastycznych i niezawodnych kanałów YouTube: Super Simple Songs, Sing Sing i Fun Kids English.